E

Gwen Egbert- Papillion-LaVista/Papillion-LaVista South

Fred Egley, Jr. - Norfolk

Ray Ehlers - Lexington

Jerry Eickhoff - Hampton

Robert Eickholt - Omaha Holy Name

Cory Eikmeier - Dodge

Vern Ekfelt - Omaha Central

Rex Ekwall - Holmesville

Karlene Erickson Herrell - Wheeler Central

Tom Ernst - Columbus

Don Erway - Lincoln High

Sheila (Miller) Estes- Omaha Central

Jeff Evans - Fremont

D

Karen Dahlgren Schonewise - Bertrand

Maury Damkroger - Lincoln Northeast

TONY DAVIS - Tecumseh

Dick Davis - Omaha North

Matt Davison - Tecumseh

Gary DeBoer - Nelson

Howard Debus - Lincoln High

James L. Decker - Omaha Holy Name

Robert Decker - Omaha Holy Name

Doug Denson= Millard South

Chuck Deter - Gering

Joe di Natale - North Platte

Gil Dodds - Falls City

Elmer Dohrmann - Staplehurst, Seward

Mike Dugan - Creighton Prep

JoAnne Dusatko - Omaha Central

C

Phil Cahoy - Omaha South

Phill Cahoy, Sr. - Omaha

Lloyd Cardwell - Seward

Linda Carlson - North Platte

RANDY CARPENTER - Coach

Bob Cerv - Weston

Guy Chamberlin - Blue Springs

Dick Christie - Omaha

Bob Churchich - Omaha North

Donna Chvatal Schuetz - North Bend Central

Mike Cielocha - Columbus Scotus

Kelly Cizek Hanfelt - Millard South

Ron Coleman - McCook

Ed Colleran - Spalding

Conrad "Cornie" Collin - Omaha

Archie Conn - Chadron Prep

Bill Conner - Scottsbluff

Andrea Conner-Millard South

Ken Cook - Adams

Don "Moose" Cooper - York

Larry Coorts - Adams

Barney Cotton - Omaha Burke

Sam Crawford - Wahoo

Eric Crouch - Millard North

Darcy Cudaback White - Exeter

B

TERRANCE BADGETT - Omaha South

Ritch Bahe - Fremont

Al Bahe - Fremont

JIM BARKER - Scottsbluff

Roger Barry - Schuyler

Bobby Bass - Omaha Benson

Roy Bassett - Hastings

Merle Bauer - Holdrege & North Platte

Harold 'Hilly' Beck - Minden

Ralph Beechner - Lincoln High

Dick Beechner - Lincoln High

Kim (Behrends) Buckendahl- Chappell

Diane Beideck Van Brocklin - Millard North

Don Benning - Omaha North & UNO

Damon Benning- Omaha Northwest

Kelli Benson Jeffries - Grand Island

Cal Bentz - Lincoln

Richard Beran - Omaha South

Roger Berney - Wolbach

Fred Bessler - Chase County

Wayne Binfield - Scottsbluff

Joe Blahak - Columbus Scotus Central

Shelly Block Tvrdy - Gothenburg

Don Boll - Scribner

Leonard Bond - Omaha North

Rik Bonness-Bellevue

Ron Boone - Omaha Tech

Bob Boozer - Omaha Tech

Larry Bornschlegl-Hastings

Dan Brand - Bellevue

Scott Bream - Millard South

Marlin Briscoe - Omaha South

Dean Brittenham - Brady

Charles Brock - Columbus

Randy Brooks - Omaha Creighton Prep

Dan Brost - Mullen

John J. "Jug" Brown - Falls City

Fred Brown - Omaha Tech

Bill Brown - Omaha

Todd Brown - Holdrege

W.H. Browne - Lincoln High

Paul Brungardt - Humphrey St. Francis

Charles Bryant - Omaha South

Dale Bubak - Hayes Center & Tekamah

Dale Butler - Norfolk

Randy Butts - Grand Island

A

Mark Ahmann - Wayne

Dennis Albers - Hastings

Vince Aldrich - Lincoln Pius X

Grover Cleveland Alexander - St. Paul

Curlee Alexander - Omaha North

Francis Allen - Lincoln

Paul Amen - Lincoln High

Joe American Horse - Gordon

Forrest "Frosty" Anderson- Scottsbluff

Mick Anderson - Wahoo

Wally Anderzunas - Omaha Creighton Prep

George Andrews - Omaha Burke.

Jon Appleget - Fremont

Richie Ashburn - Tilden